niedziela, 24 czerwca 2018

Szczurołap - Jay Asher i Jessica Freeburg


Pośród gęstego i mrocznego lasu żyje sobie Magdalena, młoda głucha dziewczyna, opiekująca się starszą kobieta Agathe. Kiedy do miasteczka przybywa młody chłopak, Magdalena widzi w nim spełnienie swoich najskrytszych marzeń. Chłopak okazuje się być Szczurołapem, który za pomocą fletu potrafi zaczarować zarówno ludzi, jak i szczury. W miasteczku Hameln, nieopodal,chłopak otrzymuje zlecenie wyprowadzenia plagi szczurów, w zamian oczekując wysokiej zapłaty. 
Dwójka pisarzy Jay Asher oraz Jessica Freeburg do spółki ze znakomitym rysownikiem Jeffem Stokleyem stworzyli komiks, który powstał na podstawie tragicznych wydarzeń z 1284 roku. 
Nawet Ci, którzy znają te historię z przyjemnością wezmą do ręki komiks. 
Czy Magdalena spełni swe marzenia? Większość z Was zna zapewne zakończenie. Historii tej nie można podciągnąć do opowieści z happy endem, tym niemniej ma w sobie tyleż wartości, że warto po nią sięgnąć. Po jednej stronie mamy Magdalenę, szczerą i dobrą istotę. Po drugiej zaś stronie Szczurołapa, chłopaka karmiącego się zemstą. 
Zarówno treść, jak i pokazanie jej w formie komiksu zasługują na pochwałę. Może dzięki bardziej przystępnej formie więcej osób pozna losy Magdaleny i Szczurołapa oraz mieszkańców XIII wiecznego Hameln.
Gorąco polecam.
Dziękuję Wydawnictwu Rebis za udostępnienie mi komiksu.

2 komentarze:

  1. Bardzo syntetyczna wersja historii sprzed lat. Plus moim zdaniem należy się za formę i bardzo dobre rysunki.

    OdpowiedzUsuń
  2. No cóż, trudno oddać dogłębnie emocje na kilkudziesięciu kartach komiksu.

    OdpowiedzUsuń